Alcatel markalı üç mobil ürün: Alcatel 3L, Alcatel 1S ve Alcatel 1T 7

Teknoloji r1b 13/01/2021

TCL Communication, CES 2021’de duyurduğu ürünler içinde Alcatel markalı mobil ürünleri de boş geçmedi. Toplam üç tane akıllı telefonu ve tablet tanıttı. Alcatel 3L, Alcatel 1S ve aile dostu olarak vasıflandırılan Alcatel 1T 7 WIFI ile ürün ailesini büyütüyor.

Suni zekâdan güç alan kameralarla donatıldığı belirtilen bu yeni cihazlar, kullananların hayatlarındaki hatırlamaya kıymet anları kolaylıkla yakalamalarını sağlıyor. Son aşama uygun olduğu belirtilen maliyetiyle, Alcatel 1T 7 WIFI tablet de günümüzde ebeveynlerin ve evlatların günlük yaşantılarına güç veren kullanışlı bir aygıt olarak öne çıkıyor.

TCL Communication Küresel Pazarlama Genel Müdürü Stefan Streit, mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu: “Yeni nesil Alcatel akıllı telefonlarımız erişilebilen inovasyonu tekrardan belirliyor ve müşterilerimizin değişen gereksinimlerini başarıyla karşılıyor. Tüketicilerin suni zekadan güç alan kamera istekleri gittikçe artıyor. Ikimiz de suni zekadan güç alan kameraları en yeni akıllı telefonlarımıza standart bir özellik olarak ilave ederek bu ihtiyaca yanıt veriyoruz. Ailelerin evlerinde daha çok süre geçirmesine yol açan yaşam tarzımızdaki temel değişimleri de göz önünde bulunduruyoruz. Yeni tabletimiz, uygun maliyetle eğlence ve daha iyi eğitim deneyimi sunarak kullanıcılarımızın hususi ve bireysel gereksinimleri giderebiliyor.”

Alcatel 3L özellikleri

Alcatel 3 Serisi’nin bir parçası olan Alcatel 3L, kullanıcılara göze çarpan görsel ve kamera deneyimi sunmaya odaklanıyor. Uygun maliyetli yeni telefonda bulunan ve suni zekadan güç alan üçlü arka kamera, kullananların görüntüleri tüm koşullarda ustalaşmış kalitede yakalamasını kolaylaştırıyor. Telefonun arkasında yüksek çözünürlüğünde olan fotoğraf için 48MP ana kamera, detaylı yakın çekimler için 2MP makro lens ve sanat içerikli bokeh efekti için 2MP derinlik kamerası bulunuyor. Dördü bir arada büyük px sensörü yardımıyla kullanıcılar düşük ışıklı ortamlarda bile net ve parlak fotoğraflar çekebiliyor. Arka kameralara ek olarak HDR çekim yapabilen 8MP ön lens ve Yüz Takip Etme özelliği de iyileştirilmiş çehre detaylarına haiz canlı portreler oluşturuyor. Kuvvetli suni zeka algoritmaları da Alcatel 3L’nin 22 değişik arka planı tanımasını, en iyi fotoğrafı çekmek için görsel ayarlarını gerçek zamanlı ve otomatikman düzenlemesini sağlıyor.

Alcatel 3L
Alcatel 3L

Alcatel 3L, geniş ve konforlu mobil görüntüleme imkanı sunuyor. Gerçek zamanlı ekran iyileştirmesi, 6.52 inç 20:9 HD+ Geniş Ekranın yanı sıra yüzde 88,5 ekran beden oranı yardımıyla kullanıcılar ilgi çekici ve canlı bir tecrübe yaşayabiliyor. Tüm bunların yanında cihazda çift eğimli kenara haiz 2.5D cam tasarımının yanı sıra Göz Konfor Modu, Okuma Modu, Karanlık Mod ve Güneş Işığı Modu olmak suretiyle 4 değişik görüntüleme modu bulunuyor. Göz Konfor Modu uzun zamanlı kullanımda kullananların gözlerini korumak için zararı dokunan mavi ışık miktarını azaltıyor. Okuma Modu kağıda benzeyen tek renkli bir ekran sunuyor. Karanlık Mod ise tüm masaüstü işletim sistemini siyaha çeviriyor ve Güneş Işığı Modu da kuvvetli naturel ışık altında içeriklerin daha kolay görüntülenmesini sağlıyor.

Çeşitli pazarlarda kuvvetli sekiz çekirdekli işlemci ve 4GB RAM ile donatılan Alcatel 3L, kusursuz HD gösterim ve oyun deneyimini zorluk çekmeden sunabiliyor. Ek olarak kullananların fotoğraflarının tertipli kalması için telefonda Akıllı Albüm özelliği ve hususi Google Assistant tuşu bulunuyor. Akıllı Albüm, kullananların fotoğraflarını değişik kategorilere yerleştirirken Google Assistant tuşu da kullananların işlerini yalnız bir tuşa basarak ve sesle komut vererek halledebilmeleri için kolay bir tecrübe sunuyor.

Öne çıkan üçlü kamera kurulumu ve göze çarpan Geniş Ekranı’yla Alcatel 3L, keyifli bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Alcatel 3L, Mart 2021’den itibaren Mücevher Siyahı ve Mücevher Mavisi renk alternatifleriyle seçili pazarlarda satışa sunulacak.

Alcatel 1S özellikleri

Uygun maliyetle zevkli bir görsel ve kamera deneyimi sunacak şekilde geliştirilen Alcatel 1S’in arkasında 13MP suni zekadan güç alan ana kamera, 2MP derinlik lensi ve 2MP makro lens olacak şekilde üç tane kuvvetli kamera bulunuyor. Makro lens, kullananların pahalı ekipmanlara gerek kalmadan yakın çekim yapabilmelerini sağlarken PDAF süratli odaklanma sistemiyle çalışan 13MP ana kamera da kullananların kaliteli ve yüksek çözünürlüğünde olan fotoğraf ve portre çekmesini sağlıyor. Arka kameralar haricinde HDR çekim yapabilen ön lens de gölgeden yada parlak ışıktan etkilenmeden güzel fotoğraflar çekebiliyor.

Alcatel 1S
Alcatel 1S

Yüzde 88,5 ekran beden oranına haiz Alcatel 1S’te 6.52 inç 20:9 HD+ Geniş Ekran bulunuyor. Ekranın kullanıldığı alan, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için tek elle kullanılmasını sağlayacak belli bir boyuta ayarlanabiliyor. Alcatel 1S hem de değişik gereksinimleri ve yaşam tarzlarını da destekliyor. Ayrık ekran modu, kullananların aynı anda gösterim takip etmesini, e-posta göndermesini, bildiri atmasını ve konuşmasını sağlıyor.

Suni zeka, Alcatel 1S ile fotoğraf çekimini daha da kolaylaştırıyor. Suni zeka algoritmalarıyla kamera fotoğraf çekerken ayalarını otomatikman değiştiriyor, gerçek zamanlı filtre önerilerinde bulunuyor ve Yüz Takip Etme özelliği de suni zekanın derin tahsil imkanı yardımıyla kullananların en iyi portreyi yakalamasına destek oluyor.

Gücü verimli tüketen sekiz çekirdekli bir işlemciye, 4000mAh büyük kapasiteli bataryaya ve tüm gün iyileştirmeler yaparak cihazın performansını ve verimini iyileştiren Akıllı Yönetici özelliğine haiz Alcatel 1S, Zarif Siyah ve Alacakaranlık Mavisi renk alternatifleriyle Şubat 2021’de dünyanın dört bir tarafındaki seçili pazarlarda satışa çıkacak.

Alcatel 1T 7 WIFI özellikleri

Yaşı fark etmeksizin her insanın kullanabildiği Alcatel 1T 7 tablet, uygun fiyatıyla tüm aileler için öne çıkıyor. Android 11 (Go sürümü) ile çalışan Alcatel 1T 7’de yalnız WiFi bağlantısı bulunuyor ve daha azca veri tüketmesi için verimli bir halde güç alıyor. Yeni tablet hem de Assistant Go ve Google Go benzer biçimde lişisel asistan uygulamalarını da destekliyor. Kullananların ellerini kullanmadan destek alabilmesi için bir sual sorması ya da bir komutu söylemesi kafi oluyor.

Alcatel 1T 7’de yükseltilmiş Çocuk Modu bulunuyor. Bu modda evlatların kullanımına uygun bir arayüz ve gözleri korumaya odaklanan yeni özellikler bulunuyor. Birçok tahsil aracı da ufaklıklara birinci derslik eğitim deneyimi sunmak için yer ediniyor.

Tablet, dünyanın dört bir tarafındaki seçili pazarlarda satışa çıkacak. Alcatel 1T 7, Nane Yeşili ve Obsidyan Siyahı renk seçenekleri ve 16GB depolamayla Ocak 2021’de Avrupa’da piyasada yer alacak.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.