Apple M1X MacBook Pro modelinin işaretini ilginç bir şekilde verdi

Teknoloji r1b 11/06/2021

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı açılış hitabı bu yıl yeni bir MacBook Pro tanıtımı olmadan geldi ve geçti. Oysa Max Balzer‘ın (9to5Mac vasıtasıyla) dikkat çekmiş olduğu şeklinde Apple, açılış konuşmasının canlı yayınının YouTube sayfasına “M1X MacBook Pro” ve “M1X” terimlerini de etiket olarak eklemiş.

Bu, minimum bir Arm tabanlı işlemci taşıyan MacBook Pro’nun yolda bulunduğunun dolaylı onayı şeklinde görünmekle kalmıyor, bununla beraber bunun yeni bir M1 çipi içereceğine ve Apple’ın bunu muhtemelen gelişmiş bir “X” çeşidi olarak pazarlayacağına dair söylentileri de doğruluyor. Apple, direkt M2 işlemcisine geçmek yerine bu şekilde bir ara durağı tercih edecek şeklinde görünüyor, daha ilkin bunu üst düzey iPad modelleriyle yapardı.

Ne var ki bu etiketler, bazılarının işaret etmiş olduğu şeklinde, toplumsal medya ekibinden birinin bir SEO takviyesi denemesinin parçası olabilir. Bu amaçla YouTube videosunun etiketleri arasına eklenmiş olması ihtimali de var.

Üç hafta ilkin Bloomberg’den Mark Gurman; SD kart yuvasını, HDMI bağlantı noktasını ve bir zamanların sevilen MagSafe şarj bağlantı noktasını geri getirecek tekrardan tasarlanmış 14 ve 16 inç MacBook Pro’ları bu yazın başlarında göreceğimizi bildirmişti. Ek olarak iki kat daha yüksek performanslı CPU ve GPU çekirdeği sunan ve 64 GB’a kadar RAM’i destekleyen işlemci de tahminler arasındaydı. Aslına bakarsak WWDC 2021, geliştiricilerin de yakından ilgileneceği bu aygıt için uygun bir tanıtım ortamı olabilirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei MateBook D15 i3 Türkiye’de satışa sunuldu


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.