Asus ayrılabilir tuş takımı özelliğine sahip ROG Claymore II mekanik klavyeyi duyurdu

Teknoloji r1b 13/01/2021

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi Asus, 12 Ocak 2021’de gerçekleşen CES 2021 etkinliğinde yeni bir mekanik klavyenin müjdesini verdi. Asus tarafınca ROG Claymore II adında olan bu mekanik klavye, oyunculara hususi olarak tasarlandı. Özelleştirilebilir makro tuşları ve RGB aydınlatmasıyla öne çıkan klavye, 100 milyon tuş basma ömrüne haiz olduğu iddia edilen Asus’un ROG RX Blue/Red optik anahtarlarına haiz ilk aygıt olarak piyasadaki yerini alacak.

Ek olarak Asus tarafınca duyurulan yeni mekanik klavye, klavyede tuş takımını sevmeyen oyuncuların yüzünü güldürecek bir gelişme ile geliyor. Tuş takımını istediğiniz süre klavyeden ayırıp alan tasarrufu yapabileceksiniz. Bununla birlikte bu ayrılabilir tuş ekibi, daha sezgisel medya kontrolü (ses kontrolü şeklinde) imkanı tanıyor.

ROG Claymore II mekanik klavyeyi isterseniz Type-C kabloyla, isterseniz de kablosuz bir halde bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Eğer kablosuz bir halde bilgisayarınıza bağlarsanız, 4000mAh bataryaya haiz klavye sizi ortalama 40 saat şeklinde bir süre götürebilecek. Asus tarafınca paylaşılan detaylara nazaran, Type-C girişi süratli şarj ve öteki cihazlar için USB geçişini destekliyor. 2021’in ikinci çeyreğinde piyasaya sunulacak olan Asus ROG Claymore II mekanik klavyenin fiyatına dair hemen hemen kesinleşmiş bir data ise ne yazık ki bulunmuyor.

Asus, gene aynı etkinlikte ROG Gladius III isminde yeni bir kablosuz mouse da duyurdu. Sadece ROG Gladius III adında olan kablosuz farenin de çıkış zamanı ve çıkış fiyatına dair herhangi bir kati data bulunmuyor.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.