DJI’ın yeni drone’u Air 2S’in tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı

Teknoloji r1b 08/04/2021

DJI Air 2S drone hemen hemen tanıtılmış değil. Sadece Technik News sitesi ve Roland Quandt tarafınca paylaşılan fotoğraflar, drone’un tasarımı mevzusunda düşünce edinmeyi sağlıyor. DJI’ın yeni drone’u geçtiğimiz ay ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) veri tabanında görülmüştü.

.gadsense_slot_1{display:inline-block;width:336px;height:280px;}
@media(min-width:768px){ .gadsense_slot_1{width:300px;height:250px;}
}
@media(min-width:960px){ .gadsense_slot_1{width:336px;height:280px;}
}

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Mavic Air 2’nin daha gelişmiş bir versiyonu olması beklenen Air 2S, daha gelişmiş bir kamerayla gelecek. Drone’un DJI tarafınca üretilen V2 Googles ve Motion Controller (Hareket Kontrolcüsü) benzer biçimde takıları da desteklemesi öngörülüyor.

Yeni görseller ve daha ilkin duyumcu OsitaLV tarafınca paylaşılan tanıtım videosu, 1 inç 20 megapiksel kamera sensörünü gösteriyor. Kameranın çözünürlüğü Mavic Air 2’nin 48 megapiksel kamerasından düşük olsa da, fizyolojik olarak boyutun büyümesi yardımıyla bilhassa düşük ışık performansının iyileşmesi planlanıyor. Sensörün Mavic 2 Pro’dakine benzer bir halde yüksek görüntü kalitesi sunmuş olacağı söyleniyor.

DroneDJ’in haberine bakılırsa, Air 2S DJI’ın V2 Googles ve Motion Controller aksesuarlarını da destekleyecek. Bu aksesuarlar geçtiğimiz ay FPV drone ile beraber duyurulmuştu. V2 Googles gözlük ile uyumluluk, drone’un birinci kişinin bakış açısıyla yönetilmesini mümkün hâle getiriyor. Air 2S’in DJI FPV benzer biçimde akrobatik hareketler yapabilmesi beklenmiyor. Sadece V2 Googles yardımıyla daha kapsayıcı bir deneyimin sağlanması öngörülüyor.

Mavic isminden vazgeçilmesi ve DJI ActiveTrack standardının dördüncü versiyonuna geçilmesi de Air 2S’in getirmiş olduğu değişimler içinde bulunuyor. DJI Air 2S, 3500 mAh pille çalışacak. Drone’Un Mavic Air 2’ye kıyasla 30 gram daha ağır olduğu da sızan bilgiler içinde yer ediniyor.

@media(min-width:200px){ .gadsense_slot_2{width:336px;height:280px;}
}
@media(min-width:960px){ .gadsense_slot_2{width:640px;height:300px;}
}


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.