Huawei Watch 3 sızıntısı yenilenmiş HarmonyOS arayüzünü gösteriyor

Teknoloji r1b 08/04/2021

Huawei Watch 2, 2017’de Google’ın Wear OS işletim sistemiyle kullananların karşısına çıkmıştı. Sadece şirket bu üründen sonrasında odak noktasını kendi geliştirdiği işletim sistemiyle çalışan Watch GT serisine kaydırmıştı. Yeni bir paylaşım, Huawei’nin Watch 2’nin takipçisini yakında duyurabileceğini gösteriyor. Huawei Watch 3 olarak anılan saatin mayıs ayında resmiyet kazanacağı söyleniyor.

.gadsense_slot_1{display:inline-block;width:336px;height:280px;}
@media(min-width:768px){ .gadsense_slot_1{width:300px;height:250px;}
}
@media(min-width:960px){ .gadsense_slot_1{width:336px;height:280px;}
}

Bu akıllı saat, tahmin edilebileceği suretiyle Google’ın işletim sistemiyle çalışmayacak. Sadece Huawei GT serisindeki tercihi olan Lite OS platformunu da kullanmayacak. Akıllı saatte Huawei’nin HarmonyOS platformu yeni bir arayüzle boy gösterecek.

Huawei Watch 3’ün mevcut GT serisi saatlere kıyasla daha çok üçüncü taraf uygulama destekleyeceği söyleniyor. Gelişmiş suni zekâ özellikleri olması beklenen saatin pil ömrünün ise Huawei Watch GT 2’ye kıyasla daha azca olacağı belirtiliyor.

Sızan bir görüntü, yeni arayüzün eylül ayındaki HarmonyOS saat demosunda görülenden daha değişik bulunduğunu gösteriyor. En azından ikonların tasarım dilinin değişik olduğu derhal fark ediliyor.

huawei watch 3 harmonyosHuawei Watch 3’ün eSIM desteğine haiz olacağı da konuşulanlar içinde yer ediniyor. Huawei Watch 2 Pro’da da eSIM desteği sunmuştu. GT serisinde ise mobil bağlantı desteği mevcut değil. Watch 3’ün en azından Çin’de satılacak modellerinde WeChat entegrasyonunun bulunacağı ve saat üstünden ileti yanıtlanabileceği belirtiliyor.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.