Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu Mate X2 tanıtıldı; işte tüm özellikleri

Teknoloji r1b 23/02/2021

Huawei, bir süredir sızıntılarını gördüğümüz yeni nesil katlanabilir amiral gemisi telefonu Huawei Mate X2’yi tanıttı. Firmanın belirttiğine gore Mate X2, sektörü ileriye taşıyan teknik atılımlar sağlamada, yepyeni bir Falcon Wing Tasarımı ile tüketiciler için yeni ve coşku verici deneyimler sunuyor.

Kasıtlı olarak kaydırılmış denge noktasına haiz yepyeni kompakt tasarımı ile Huawei Mate X2, katlanmış olsun ya da olmasın istisnai bir halde çalışıyor. Katlanmamış ekran, her iki formda da tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Kırılgan bir halde tasarlandığı belirtilenn Huawei Mate X2, minik bir boyuta muntazam bir halde katlanıyor ve düz bir ekrana iyi bir halde açılıyor. Yüksek mukavemetli çelik ve karbon fiber kompozit kasa, hafifçe sadece sağlam bir aygıt olmasını sağlıyor. Ultra Vision Leica Dörtlü Kamera, kuvvetli çift hoparlörlü stereo ses sistemi ve Kirin 9000 5G yonga setini bir araya getiren Huawei Mate X2, firmanın belirttiğine gore, sektörün sunmuş olduğu en iyi teknolojilerden bazılarını bünyesinde barındırıyor.

Huawei Mate X2’nin “Kusursuz Katlanabilir Tasarımı”, her yerinde kıvrımlı köşelerle muhteşem şekilde kompakt bir şekle katlanıyor. Katlanmamış durumda aygıt, bir kenarında 4,4 mm kadar ince olmasını elde eden eğimli bir arka yüzeye haiz. Denge noktası, cihazın merkezinden birazcık uzağa kaydırıldığı için, aygıt açılmış yada kapatılmış olsun, muhteşem bir halde dengeleniyor.

Çift ekranlı tasarımı ile Huawei Mate X2’nin 8 inç boyutundaki esnek iç ekranı, türünün en büyüklerinden biri olarak nitelendiriliyor. Buna ek olarak Mate X2, yansımayı en aza indirmek için manyetik olarak denetim edilen bir nano optik katman sunuyor.

Dışarıdaki OLED ekran 6,45 inç büyüklüğe haiz. Huawei Mate X2’nin dış ekranının 21:9 en boy oranı, bir çok genel uygulama ile uyumlu olmasını sağlıyor. Aygıt açıldığında 8:7,1 orana haiz geniş bir akıllı cihaza dönüşerek dikey yada yatay olarak tutulduğunda daha sürükleyici ve etkili görsel tecrübe sunuyor. Kullanıcılar bir moddan diğerine geçerken tutarlı bir tecrübe sunmak için her iki ekran da süper yüksek çözünürlüğe, yüksek dokunma örnekleme hızına ve 90 Hz yenileme hızına haiz.

Minimalist görünümünün altında Mate X2, Huawei’nin belirttiğine gore endüstride bir ilk olan başka bir yeniliği içeriyor. Huawei’nin beş yıl süresince mükemmelleştirmek için çabaladığı karmaşık Oldukça Boyutlu Menteşe. Oldukça boyutlu bir kilitleme mekanizması yardımıyla menteşe, aygıt katlandığında ekranı saklamak için su damlasına benzer bir boşluk oluşturuyor. Bu yöntem, cihazın neredeyse fark edilemeyecek bir boşlukla muhteşem bir halde katlanmasını sağlıyor ve aygıt açıldığında dış ekrandaki kırışıklığı en aza indiriyor. Kenarlardaki açıklıklar da toz ve kirin sisteme girmesini ve ekrana zarar vermesini önlemek için gizleniyor.

Huawei Mate X2 ile neler yapabilirsiniz? 

İki ekranla Huawei Mate X2, her iki dünyanın da en iyisini sunuyor. Daha büyük ekran, geniş bir görüntüleme alanı sunarken, cihazın katlanabilirlik özelliği taşınabilirliği en üst düzeye çıkarıyor. İnsan faktörleri üstüne kapsamlı araştırmalardan yararlanan Huawei, benzersiz akıllı deneyimi sunmak için katlanabilir biçim faktörünü sıfırdan tasarladı. İnternette gezinme ve üretkenlik görevlerinden medya tüketimine, çevrimiçi alışverişe ve oyun oynamaya kadar Huawei Mate X2, öbürlerinden değişik olarak yüksek derecede sürükleyici tecrübe sunuyor.

“Uzun çekim” kamera tekniğinden esinlenen Huawei, Huawei Mate X2’deki kullanıcı arayüzü geçiş efektlerini daha yumuşak ve daha duyarlı hale getirdi. Hususi dinamik tema, kullanıcı aleti her açtığında açan bir çiçek yatağıyla açılma deneyimini daha da geliştiriyor.

Huawei Mate X2’nin geniş ekranı, çoklu vazife temel alınarak tasarlanmış bir takım akıllı özellik ile tamamlanıyor. Smart Multi-Window, Floating Window, App Multiplier, App Bubble ve daha fazlasıyla kullanıcılar tek bir ekranda bile verimli bir halde çoklu vazife yapabiliyorlar.

Smart Multi-Window, kullananların e-posta uygulamasında bir e-posta ekini önizlemek yada Not Defteri’nde bir bağlantı açmak şeklinde etkin uygulamayı küçültmeden başka bir uygulamadaki içinde ne olduğu süratli bir halde önizlemesini sağlıyor. App Multiplier, kullananların tek bir uygulamanın birden oldukça örneğini açmasına olanak tanıyor. Bu özellik, Not Defteri şeklinde uygulamalarda kaydedilen başka bir belgeye başvurmak şeklinde zamanlarda kullanışlı oluyor.

Active Floating Windows yalnızca tekrardan boyutlandırma haricinde, App Bubble içinde istiflenebilir. Bununla birlikte herhangi bir zamanda herhangi bir etken Çoklu Pencere’nin yerine de geçebilirler. Kullanıcının iş, eğlence, toplumsal medya yada alışveriş için bir akıllı telefona ihtiyacı olsun, Huawei Mate X2 hepsini birden yapabilir.

#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item1{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-8.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item2{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-7.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item3{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-6.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item4{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-5.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item5{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-4.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item6{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-3.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item7{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-2.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item8{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-1.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item9{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri.jpg) 0 0 no-repeat;}
#tdi_67_7d7 .td-doubleSlider-2 .td-item10{background:url(https://haber.blog.name.tr/wp-content/uploads/2021/02/huawei-nin-yeni-katlanabilir-telefonu-mate-x2-tanitildi-iste-tum-ozellikleri-9.jpg) 0 0 no-repeat;}

Huawei Mate X2 donanım özellikleri

Huawei Mate X2, muhteşem estetiğinin ötesinde, amiral gemisi görsel-işitsel kabiliyetleri, yüksek süratli, emin bağlantıyı destekleyen son aşama süratli ve enerji açısından verimli bir çip ile birleştiren oldukça yönlü bir güç merkezi.

Mobil kamera teknolojisinde sektör lideri olan Huawei tarafınca tasarlanan Huawei Mate X2, tüketicilerin hayatlarını günün her saatinde kristal netliğinde belgelemelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyan Ultra Vision Leica Dörtlü Kamera ile donatıldı. 50MP Super Sensing Geniş Kamera, süratli odak ve yüksek kaliteli görüntüler yakalamak için RYYB renk filtresi dizisi (CFA) ve 4’ü 1 arada px gruplama ve Tam Px Octa PD Otomatik Odaklama özelliklerini içeren ilk sensörlerden birine haiz., Periskop optik tasarıma haiz 10x telefoto kamera, uzun menzilli fotoğrafçılık için 10 kat optik yakınlaştırma, 20 kat hibrit yakınlaştırma ve 100 kat dijital yakınlaştırmayı destekliyor. 16MP Ultra Geniş Kamera, yalnız görünüm çekimleri için etkisinde bırakan bir görüş alanı sunmakla kalmıyor, bununla birlikte objektife 2,5 santimetre kadar yakın nesneleri çekmek için makro modunu da destekliyor.

Huawei Mate X2’nin benzersiz katlanabilir tasarımı, kullananların oto portreler için kuvvetli Ultra Vision Leica Dörtlü Kameradan yararlanmasını sağlıyor. Yüksek çözünürlüğünde olan, ultra geniş ve yüksek dinamik aralık çekimini destekleyen bir selfie kamerası ile selfie’lerin tekrar asla aynı olmayacağı belirtiliyor.

Ses açısından Huawei Mate X2 kişisel bir cep sineması olarak tanımlanabilir. Çift hoparlörlü stereo ses sistemi, ultra hafifçe karbon fiber kubbelere haiz ultra ince, geniş genlikli sürücüler kullanıyor ve herhangi bir kaynaktan en duyarlı ayrıntıları bile kullanıcıya duyurabilmek, derin alçak sesler ve temiz tizler sunmak için Huawei Histen ses efektlerini destekliyor.

Bugüne kadarki en fazla transistöre haiz entegre ve oldukça yönlü 5G çip üstünde sistem (SoC) olan Kirin 9000’I bünyesinde barındıran Huawei Mate X2, muhteşem performans, güç verimliliği ve yüksek süratli bağlantı sağlıyor.

Huawei Mate X2, sinyal gücündeki ve akıllı telefonun modundaki değişikliklere gore en iyi anteni dinamik olarak seçen tamamen yeni bir akıllı anten sistemine de haiz. İster katlanmış ister katlanmamış, dikey yada yatay tutulmuş olsun, bu sistem optimum kullanıcı deneyimi için kuvvetli sinyal alımı sağlıyor.

Huawei’nin önde gelen endüstriyel tasarım uzmanlığından yararlanan Huawei Mate X2, devasa bir 4500 mAh bataryaya haiz olmakla kalmıyor, katlanabilir cihazlarda mevcut en süratli şarj çözümü olan 55 W Huawei SuperCharge’ı destekliyor. Bununla, kısa kahve molaları bile anlamlı şarj fırsatları haline dönüşüyor.

Huawei Mate X2’nin Beyaz, Siyah, Kristal Mavi ve Kristal Pembe renk seçenekleri mevcut. Türkiye satış zamanı ve fiyatıyla ilgili bir informasyon hemen hemen paylaşılmadı. 256 GB ve 512 GB kapasiteli versiyonları Çin’de sırasıyla, 17999 yuan (ortalama 19572 TL) ve 18999 yuan (ortalama 20660 TL) fiyat etiketleriyle satılacak.

Richard Yu’dan açıklamalar

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu, “Özünde en iyi yazılım ve donanım yeniliklerinden bazılarına haiz olan Huawei Mate X2, ileriye doğru devasa bir sıçramayı temsil ediyor ve gelecekteki katlanabilir cihazlar için çıtayı belirliyor. Huawei Mate Xs büyük seviyede sınıfının en iyi katlanabilir aygıt olarak görülürken, katlanabilir deneyimi daha da iyileştirmek için yeni yollar aramaya devam ettik. Huawei Mate X2, öncü yenilikler ve her durumda hakikaten mükemmel bir kullanıcı deneyimi ile akıllı telefon teknolojisinin geleceğini temsil ediyor. Huawei, tüketicilere daima daha iyi ürün ve hizmeti sunmak istiyor.” dedi.

Huawei hedeflerine ulaşmak için teknolojik inovasyona ve araştırmaya yatırım yapmayı asla bırakmadığının altını çiziyor. 2019’da şirket, gelirinin yüzde 15,3’ünü ve son on yılda da 600 milyar CNY’nin üstünde Ar-Ge’ye yatırım yapmış oldu. İnovasyon odaklı Huawei’nin ek olarak 96.000’den fazla çalışanı, 14 araştırma merkezi ve Ar-Ge’ye odaklanmış dünya genelinde 36 ortak inovasyon merkezi var. Richard Yu, “Ortak çabalar netice getirir. Huawei, yalnızca 2019 senesinde Avrupa Patent Ofisinde (EPO) 3.524 patent başvurusu ile 1 numara oldu. Dahası, katlanabilir akıllı telefondan bahsederken, Huawei, Mate X Serisi’nin iki neslini, orijinal Mate X ve Mate Xs’leri teslim etti. Katlanabilir ekranlarla ilgili ortalama 90 patent onaylandı.” açıklamasını yapmış oldu.

Devamlı Ar-Ge yatırımı, Huawei’nin günümüzün “tümüyle bağlantılı” çağlarında kullanıcılara birden fazla akıllı cihazda tüm senaryo deneyimini sunmayı amaçlayan Huawei Seamless AI Life Stratejisine gore varlıklı ürün ve hizmet portföyü sağlamak için çeşitli alanlarda hızla yükselmesine destek oldu.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.