Microsoft önemli Xbox haberleri paylaştı; TV için özel aygıt yolda

Teknoloji r1b 11/06/2021

Microsoft’un organize ettiği büyük E3 yayınından bir tek birkaç gün ilkin, şirketten yöneticiler Xbox’ın geleceği hakkında konuşmak için bir araya geldi. Evvelde kaydedilmiş olan bir açık oturumda Xbox başkanı Phil Spencer, Microsoft CEO’su Satya Nadella ve öteki yöneticiler Game Pass ve Azure’ın ne kadar iyi performans gösterdiği mevzusunda açıklamada bulundular. Ek olarak firmanın bulutta oyun oynama ve abonelik stratejileri hakkında bazı haberler verdiler. Buna ek olarak Xbox deneyimini TV’lere getirecek yeni bir yöntemden bahsettiler.

İlk olarak Xbox, Game Pass’i akıllı televizyonlara getirmek için küresel TV üreticileriyle beraber çalışıyor. Game Pass Ultimate aboneliğinin bulut yeteneklerinin kilidini açmış olduğu düşünüldüğünde, bu özellik insanların Xbox oyunlarını yalnızca bir kumandayla televizyonda oynamasına olanak tanıyacak, konsol gerekmeyecektir. Buna ek olarak, Spencer’ın geçen senenin sonlarında işaret etmiş olduğu şeklinde, Microsoft resmen bir video oyunu akış aygıtı üstünde çalışıyor. Bu aygıt TV’lerin arkasına takılabilen çubuk biçimli ürünlere benzeyecek.

Oyun deneyimleri ve platformlarından görevli kurumsal başkan yardımcısı Liz Hamren, “Ek olarak, bir TV’ye yada monitöre bağlayabileceğiniz bağımsız akış cihazları geliştiriyoruz, böylece kuvvetli bir web bağlantınız var ise Xbox deneyiminizi aktarabilirsiniz.” dedi. Akıllı TV uygulamasının yada akış donanımının ne vakit piyasaya çıkacağına dair bir informasyon yok, sadece ikisinin gelişi de oldukca uzak görünmüyor.

microsoft xbox tv

Spencer ve öteki yöneticiler Xbox platformuyla ilgili başka garip haberler de paylaştı. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, sayısının minimum 18 milyon olduğu belirtilen tüm Game Pass Ultimate aboneleri; Chrome, Edge ve Safari’yi destekleyen tarayıcı tabanlı bulut oyunlarına erişebilecek. Nisan ayında beta sürümünde kullanıma sunulan bu özellik, bununla birlikte bir progressive web uygulaması vesilesiyle iOS cihazlarında da bulut oyunlarının kilidini açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Music için uzamsal ses ve kayıpsız ses özellikleri kullanıma sunuldu


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.