Realme yeni akıllı telefonu için onay aldı

Teknoloji r1b 10/06/2021

Realme’nin yeni akıllı telefonu RMX3366 model numarasıyla Çin’in sertifika kurulu TENAA tarafınca onaylandı. TENAA’ya sunulan belgeler, akıllı telefonun tasarımını ve teknik özelliklerini doğruluyor. Realme, Oppo Reno 5 serisine benzer bir aygıt çıkarıyor şeklinde görünse de, aradaki bazı farklar göze çarpıyor.

RMX3366’da kenarlara doğru kavislenen 6.55 inç büyüklüğünde bir OLED ekran bulunuyor. Bu ekranın üstünde ön kamera da var şeklinde görünüyor. Parmak izi tarayıcısına rastlanmaması, tarayıcının ekranın içine yerleştirildiğini gösteriyor.

Telefonda çift hücreli bir pilin olduğu da belgelerde belirtiliyor. Her bir hücrenin 2200 mAh kapasiteye haiz olması, telefonun toplam pil kapasitesinin 4400 mAh olduğu anlamına geliyor.

Kayıtlara bakılırsa, Realme’nin yeni telefonu kutusundan Android 11 işletim sistemi ve Realme UI 2.0 kullanıcı arayüzüyle çıkacak. Telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 778G yada 870 işlemcinin bulunması beklense de, hemen hemen ortada somut bir informasyon bulunmuyor.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.