Samsung Galaxy Watch serisi için yeni ülkelerde EKG ve tansiyon desteği

Teknoloji r1b 23/02/2021

Samsung, Galaxy Watch Active 2 ve Galaxy Watch 3 cihazları için elektrokardiyogram ve tansiyon seyretme desteğini başlattı. Bu destek Samsung Health Monitor uygulaması üstünden sunulurken, bu uygulama 31 değişik ülkenin Galaxy Store mağazasına geldi. Ne var ki, bu ülkeler içinde hemen hemen Türkiye bulunmuyor. Söz mevzusu özellikler şimdiye kadar bir tek ABD ve Cenup Kore’de kullanılabiliyordu.

Samsung geçen ay Galaxy Watch cihazlarına yazılım güncellemeleri vesilesiyle daha çok özellik ekleyeceğini söylemişti. Ne de olsa, her iki akıllı saatinde kalp hızı ve tansiyon ölçümü ile EKG izlemesi için lüzumlu sensörler bulunuyordu.

Şimdi çoğunlukla Avrupa’da bulunan 31 yeni ülkede yaşayanlar Samsung’un Avrupa’da Samsung Health Monitor uygulamasının kullanımı için lüzumlu olan CE onayını almasıyla beraber bu imkanlardan yararlanabilecekler. Bilhassa EKG hususi durumunun kullanılması için lüzumlu olan sıhhat ve güvenlik standartlarının karşılanması gerekiyor.

SamMobile sitesinin belirttiğine gore, kullananların uygulamayı indirmeleri ve uygumlu Galaxy Watch ve Samsung telefonlarında son olarak sürüme güncelleme yapmış olmaları gerekiyor.

Galaxy Watch Active 2 ve Galaxy Watch 3 için EKG ve gerilim seyretme desteğinin geldiği ülkeler şu şekilde sıralanıyor: Almanya, Avusturya, BAE, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Endonezya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Şili ve Yunanistan.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.