Samsung’un artırılmış gerçeklik planlarını gösteren yeni videolar

Teknoloji r1b 23/02/2021

Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü için dedikodular ve değişik konsept tasarımlar oldukca uzun süredir etrafta dolaşıyor. Sadece internete sızan yeni videolar, beklenen ürünün sonunda gözler önüne çıkabileceğini gösteriyor.

WalkingCat rumuzlu Twitter kullanıcısı tarafınca paylaşılan videolarda Glasses ve Glasses Lite olarak adlandırılan iki gözlük görülüyor. Videolar, gözlüklerin yapabilecekleri mevzusunda da düşünce veriyor. Ekran, video ve masaüstü yansıtmak yada kullanıcının karşısına üç boyutlu nesnelerin yerleştirilmesi Samsung’un artırılmış gözlüklerinin yapabilecekleri içinde öne çıkıyor.

Bu videolarda görülen ürünler hâlâ konsept etiketi taşıyor ve cihazların hemen hemen araştırma ve geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor. Samsung’dan hemen hemen mevzuyla ilgili resmi bir açıklamanın gelmemesi, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin çıkışının o kadar da uzak olmadığını gösteriyor.

Gene de, sızan videolar Samsung’un kapalı kapılar ardında ne üstünde çalmış olduğu mevzusunda düşünce edinmeye destek oluyor. Videolarda görülen cihazlar, standart bir gözlükten pek değişik değil. Kenarları birazcık daha kalınca olan bu gözlükler yardımıyla kullanıcının karşısına dev ekranlar yansıtılabiliyor. Bu da film izlemekte yada oyun oynamakta kullanılabiliyor.

Buna ek olarak, videolarda ışıkların otomatikman kısıldığı ve güneş gözlüğü moduna geçilebildiği görülüyor. Vizyonun drone kontrolü için kullanılabileceği de videoların gösterdikleri içinde içeriyor. İkinci videoda ise HoloLens seçimi üç boyutlu efektler göze çarpıyor.

Samsung artırılmış gerçeklik gözlükleri için hazırladığı konsept videolarda gözlük kontrolü için akıllı saatin de kullanılabileceğini gösteriyor. Görüntülü görüşmeler de videolarda görülse de, Samsung’un çalışmalarının şu an için erken aşamalarda bulunduğunu belirtmek gerekiyor.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.