Spotify “Hey Spotify” komutuyla müzik çalmaya başlayacak

Teknoloji r1b 08/04/2021

Spotify favori şarkılarını tek bir tuşa basmadan dinlemek isteyenler için yeni bir sesli komut seçeneği sunuyor. Artık kullanıcılar “Hey Spotify” komutunu verdikten sonrasında istedikleri şarkıyı, sanatçıyı yada çalma listesini rahatça duyabilecek. Söz mevzusu özellik, iOS ve Android’de dağıtıma çıktı.

.gadsense_slot_1{display:inline-block;width:336px;height:280px;}
@media(min-width:768px){ .gadsense_slot_1{width:300px;height:250px;}
}
@media(min-width:960px){ .gadsense_slot_1{width:336px;height:280px;}
}

Spotify’ın sesli komut desteğinin alışılmadık bir şey olmadığını belirtmek gerekiyor. Siri, Alexa, Google Asistan, Cortana ve hatta Bixby benzer biçimde dijital asistanlara sesli komut vererek Spotify’da bir şarkıyı çalmak mümkündü. Spotify’ın “Hey Spotify” hususi durumunun dijital asistanların verdiği desteğe kıyasla daha azca kullanışlı olduğu söylenebilir. Özelliğin emek harcaması için Spotify uygulamasının açık olması gerekiyor. Uygulama arka planda çalışırken yada telefon uykudayken “Hey Spotify” komutu işlemiyor.

Uygulama açıkken “Hey Spotify” komutuyla bir çalma listesini başlatmak, şarkı çalmak, şarkıyı geçmek, müziği durdurmak yada tekrardan başlatmak mümkün oluyor. “Hey Spotify beğeneceğim bir şeyler çal” komutu verildiğinde kullanıcılara Daily Mix çalma listelerinden biri gösteriliyor.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.