Twitter Clubhouse’u satın alma girişiminde bulunmuş

Teknoloji r1b 08/04/2021

Twitter sesli söyleşi uygulaması Clubhouse ile rekabet için kendi çözümünü geliştirse de; firmanın bir dönem Clubhouse’u satın alma fikrini değerlendirdiği de ortaya çıktı. Bloomberg’in haberine bakılırsa; mikro blog servisi, Clubhouse için ortalama 4 milyar dolar teklif etti.

.gadsense_slot_1{display:inline-block;width:336px;height:280px;}
@media(min-width:768px){ .gadsense_slot_1{width:300px;height:250px;}
}
@media(min-width:960px){ .gadsense_slot_1{width:336px;height:280px;}
}

Taraflar arasındaki görüşmelerin durduğu belirtilse de, bunun sebebi mevzusunda hemen hemen ortada net bir informasyon bulunmuyor. Taraflardan hangisinin görüşmeleri başlatmış olduğu da bilinmeyenler içinde içeriyor. Clubhouse’un kıymetini 4 milyar dolara çıkarmak için yeni yatırımcı araması, firmanın de potansiyel alıcıların kapısını çalmış olabileceğini düşündürüyor.

Geçtiğimiz senenin sonlarında faaliyete geçen Clubhouse, canlı sesli söyleşi odalarıyla popüler hâle gelmişti. Hâlihazırda bir tek iOS’te mevcut olan ve davetiyeyle girilebilen uygulamanın indirme sayısı 10 milyonu geçti. Bilhassa ocak ayının sonlarında bir fazlaca popüler olan Clubhouse, şu sıralarda birazcık inişe geçmiş şeklinde görünüyor.

Clıubhouse’un rakip sıralaması de önümüzdeki dönemde birazcık daha uzayacak. Feysbuk, Twitter, Discord, LinkedIn ve Slack şeklinde mühim platformlar bu listede içeriyor. Rakiplerinin büyük kullanıcı tabanları ve kuvvetli altyapılarına karşın, Clubhouse da kendisini yenilemek için bir fazlaca süratli çalışıyor. Ekibini genişleten şirket, bir taraftan da Android uygulamasını hazırlıyor. Clubhouse son olarak içerik geliştiricilerine destek programının duyurusunu yapmıştı.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.