Yeni patent LG Rollable için farklı tasarımı gösteriyor

Teknoloji r1b 23/02/2021

Yuvarlanabilir ekranlı akıllı telefon LG Rollable hakkında detaylar senenin ilk günlerinde açıklanmıştı. Sadece bu açıklamadan kısa bir süre sonrasında telefonun piyasaya çıkmayabileceği iddiası da gündeme gelmişti. Bu iddiaya karşın, LG’nin cihazın tasarımının değişik versiyonları için patent almaya devam etmiş olduğu görülüyor.

Bu yeni versiyon tasarım bakımından orijinal LG Rollable’a benziyor. Sadece arada bazı mühim farklar da göze çarpıyor. Sadece bu farklılaştırılmış versiyonun da kısa süre içinde piyasaya çıkması pek ihtimaller içinde görünmüyor.

LG tarafınca Çin Ulusal Fikri Iyelik İdaresi’ne sunulan patent dosyası MySmartPrice sitesi tarafınca ortaya çıkarıldı. Patent dosyasının 2020’nin başlarında sunulmuş olduğu sadece kısa süre ilkin erişime açıldığı görülüyor. Bu aşamada patentin sunulmuş olduğu tarih sebebiyle LG’nin akıllı telefon pazarından çıkacağı iddialarıyla ters düşmediğini de belirtmek gerekiyor.

Her iki tasarımda da arka panelde ikinci bir ekran görülüyor. Sadece yeni patentte daha ince bir ekranın tercih edilmesi dikkat çekiyor. Buna ek olarak, patent dosyasında kenar butonlarının varlığı da göze çarpıyor.

LG akıllı telefon pazarından çıksa bile bu durum firmanın almış olduğu patentleri etkilemeyecek. Şirket bu patentleri dilediği takdirde isteyen şirketlere satabilecek yada patentlerin kullanımı için lisans verebilecek. Buna ek olarak, firmanın akıllı telefon pazarına dönüş yada değişik alanlarda kullanım için patentlerini muhafaza etmesi de ihtimaller içinde içeriyor.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.